مطالب مشابه

6 نظر

 1. 1

  رضا

  با اینکه ایشون خیلی دانشمند بزرگی هستن اما فکر می کنم یکم اغراق میکنن. اینطوری که بشر داره پیشرفت میکنه فکر میکنم تا چند دهه دیگه همه این مشکلات رو حل میکنه

  پاسخ
  1. 1.1

   roze

   کاش زنده بمونیم و ببینیم بشر با این کره زمین چیکار میکنه. حرف شما درسته که داره پیشرفت میکنه اما با همین پیشرفت داره زمین رو نابود میکنه. خیلی از کارهایی که انسان بر روی زمین کرده دیگه قابل بازگشت نیست.

 2. 2

  S

  بنظر من زنده ماندن خود ایشون در این شرایط خودش گواهی بر مصالحه بین دانستن و ندانستن است که خداوند برای ما مقدر ساخته.

  پاسخ
 3. 3

  مجتبی

  ما نمی‌توانیم به یک پیشگویی توسط یک دانشمند بسنده کنیم اما باهمین سرعتی که پیش می‌رویم ۱۰۰۰ سال بسیار خوش‌بینانه هست. هر چند بارها زمین دستخوش تغییرات بوده اما امروز انسان است که زمین را ویران کرده است. نهایتاً با گرم شدن زمین ممکن است جنگ‌هایی راه بیفتد و نسل کشی‌هایی صورت بگیرد که تعداد جمعیت را کم کند. همین کاهش جمعیت و احیاناً ضربه خوردن به ساختارهای صنعتی و از سوی دیگر پیشرفت‌هایی که بشر در حذف انرژی‌های فسیلی به آن دست یافته می‌تواند ثمر بخش باشد و در واقع همین طبیعت به‌طور غیرمستقیم و با گرم شدن، بحران آب و … شرایطی را برای ایجاد توازن دوباره به وجود می‌آورد. در هر حال از سویی ۱۰۰۰ سال زیادی خوش‌بینانه و از سوی دیگر زیادی بدبینانه است. اگر دقت کرده باشید در جهان دو قطبی ما امروز دشمنان، کشورها نیستند و گروهک‌هایی هستند که وظیفه پیدایش دشمن و نهایتاً دست یابی به غنائم و منابع کشورهای جهان سوم را مهیا می‌کنند. کشورهای مختلف در پی کسب منابع به هر روشی باهم رقابت می‌کنند و جنگ امروز شکلی جدید گرفته. همین سری جنگ‌ها بعدها به حذف عده زیادی و همچنین جهان وطنی شدن زمین خواهد انجامید و آن روز بحران فعلی از میان می‌رود. رشد جمعیت هم در شکل واقعیتش شاید توسط سیاستی شبیه به سیاست دولت چین مهار شود و در واقع رشد معکوس پیدا کند. نهایتاً جناب هاوکینگ هشداری به‌موقع اما بدون پایه و اساس علمی چه از لحاظ فیزیک و چه از لحاظ علوم دیگری مانند اقتصاد، جامع شناسی و … ارائه کرده است.

  پاسخ
 4. 4

  شهرام

  به نظر من اگر نابودی زمین فقط منظور گرم شدن کره زمین باشه تا ۱۰یا نهایتاً ۱۵ سال آینده کشورهایی که بیشترین گازهای گل خانه ای رو تولید می کنند با برنامه هایی که دارند و به سرعت هم بهش میرسند در خیلی زمینه ها مثلاً با برقی کردن تمام سیستم حمل و نقلشان می توانند خیلی زود جلوی گرم شدن زمین و از بین رفتن لایه اوزون رو بگیرند. مثال خوب تولید اتومبیل قدرتمند فارادی فیوچر و اتومبیل های شرکت تسلا هست. با تشکر

  پاسخ
 5. 5

  sia

  حالا دانشمند به این بزرگی نمیدونه این پیشگویی علمی نیست؟ این یه نوع تهدیده که جلوی خودمونو بگیریم. منظورش اینه که ول کنید دیگه. بعضی از دوستانم ساعت شمار میذارن ببینن ۱۰۰۰ سال دیگه چی میشه.
  دمش گرم

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق این وبسایت برای مجله تکنولوژی و علمی نارون محفوظ است.